Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

UHEL

Před kurzem UHEL není nutné absolvovat žádný jiný kurz. 

Uhel patří mezi nejstarší kresebné prostředky.

Zkoušeli jste někdy vzít do ruky ohořelý kousek dřeva z ohniště a kreslit s ním po kameni? Přesně tímto způsobem naši předci kreslili na stěny v jeskyních. Zobrazovali tak zvířata, každodenní život i rituální obřady. V dnešní době je podoba uhlu trochu jiná. Uhel se pečlivě zpracovává, vyrábí se v různých podobách.

Hanka B. o kurzu napsala

Uhel nám nabízí práci na větších plochách bez kladení důrazu na drobné detaily. Dovoluje zapojit svoji představivost a možnost experimentovat. V kresbě uhlem si můžeme vybírat z široké škály motivů a předloh. Kdo jednou pozná tajemství kresby uhlem, přesvědčí se o jeho kouzlu a dostane možnost s porozuměním nahlédnout do kreseb velkých malířů, jako byl například Picasso.

Co se budeme na kurzu učit:

Kresba uhlem nás zavede do světa světel a stínů. Naučíme se používat specifické druhy výtvarných pomůcek a materiálů. Poznáme i další využití uhlu v kombinaci s jinými druhy kresebných prostředků a materiálů.

Budeme si hrát, kreslit i povídat. Pomocí uhlu nakreslíme nejen zátiší, ale i portrét, reálnou kresbu a další zajímavé obrázky (viz ukázky prací). Každý z vás si z kurzu odnese také rady a návody, které vám pomohou při vašich dalších krocích na cestě – kresby uhlem.

Krok za krokem Vás povedeme k tomu, abyste si domů odnesli kvalitní práce. Kurz je určen všem, kteří chtějí poznat tajemství uhlu a strávit příjemné chvíle plné odpočinku a relaxace.

První den je začátek v 8.30 hod. Druhý den začínáme v 9.00hod. Předpokládaný konec vždy v cca 17.00 hod.

S sebou: starší oblečení, doporučujeme vzít zástěru, přezůvky, svačinu, dobrou náladu.

Věk účastníků: nad 13let, jinak věkově neomezeno. Počet účastníků je limitován.

Těšíme e na Vás  :-)

O kurzu

Ukázky prací

Termíny            

Cena

Reference

Lektorky

Kontakt

PŘEHLED KURZŮ