Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

PERGAMENO - vytlačování do papíru

Tato technika je známá ve světě pod názvem PERGAMANO.

V podstatě se jedná o vytlačování vzorů do pergamenového papíru podle šablony. Obrázek se tvoří vytlačováním a dotváří vypichováním jehlami a vystřihováním. Vznikají tím nádherné plastické vzory, které připomínají krajku.

Tvoříme nástroji ve tvaru kuliček. Podle intenzity tlaku získáváme různé stupně bílé barvy, tvoříme světlo a stín. Sílou tlaku na papír vytváříme zároveň ojedinělou plastičnost.

Pár slov o kurzu

Na dvoudenním kurzu si podle přání vytvoříte např. motýla, kterého můžete umístit kamkoli do prostoru, květinové vzory na barevném podkladu, které lze použít též jako přáníčko. Každý motiv lze zarámovat. Je možné tvořit podle vlastní fantazie či podle předem daných předloh. Touto, u nás málo známou technikou, dokážete vytvořit v papíru nádherné vzory a motivy.

Vyvrcholením celého kurzu bude práce na postavě dívky na motivy Alfonse Muchy.

Organizační informace:

Oba dny začínáme kurz v 9,00 hod. První den je třeba přijít o půl hodiny dříve. Předpokládaný konec je vždy v cca 17.00 hod.
S sebou vezměte: přezůvky, svačinu, dobrou náladu. Veškeré pomůcky máte zahrnuty v ceně kurzu.
Věk účastníků: nad 14let, jinak věkově neomezeno. Počet účastníků je limitován.

Před kurzem pergameno není nutné absolvovat žádný kurz, který nabízíme, ani nemusíte mít s touto technikou žádné zkušenosti.  Dva dny vám budeme krok za krokem pomalu ukazovat, jak na to  :-)

Pokud si chcete osvojit tuto neobvyklou techniku, rády vás ji naučíme.

Těšíme se na Vás.

O kurzu

Ukázky prací

Termíny            

Cena

Reference

Lektorky

Kontakt

PŘEHLED KURZŮ