Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

Obrázek, který nakreslila druhý den
paní na jednom z našich kurzů

Toto je jedna z domácích prací
naších kurzistů. Lidé nám své
obrázky rádi posílají :-)

Reakce účastníků kurzů

Vy sami dokážete mnohem lépe popsat, o čem naše kurzy kreslení jsou. S vaším svolením některé z nich zveřejňujeme. 

Napsali jste nám:

Jsem Josef a byl jsem na Vašem posledním kurzu kreslení. V neděli ke konci kurzu jsem se Vás ptal, na Váš názor, na můj ekzém na rukou, snažila jste se mi pomoc a já odpověděl, že na ty "věci" moc nevěřím. Za to se Vám moc omluvám, sám ani nevím, proč jsem tak odpověděl. 

Snad ze strachu připustit, že existují i jiné věci než matematika, fyzika a čistá logika, tedy jen racionální vysvětlení.

Víte, když jsem jel v pátek do Prahy, říkal jsem si "to je ztáta času, ta Jířa (dcera mé ženy) se musela dočista zbláznit, když jí dala takový dárek, takových peněz za nějaké kreslení. No co, Eva (moje žena) je nemocná, urřitě by nevydržela osm hodin bez odpočinku, je to zdarma, tak tedy jedu Já."

Vůbec bych nevěřil, že mě naučíte kreslit. Tedy, abych byl přesný, dívat se na svět jinýma očima než doposud. Ono vlastně nejde o  kreslení, ale o ty příběhy, které jste při kreslení vyprávěla. Tak, či onak, byl jsem nucen o nich přemýšlet, srovnávat můj dosavadní život a přehodnocovat postoj k životu. Díky Vám jsem objevil věci, které jsem dříve neviděl a už vůbec jsem o nich nevěděl. 

Nedělní návrat domů byl plný zvědavosti a nedočkavosti. Manželce jsem musel všechno vyprávět. Říkali jsme si věci, které bych jí dříve říci nedokázal. Večer byl plný emocí, omluv, a pláče štěstí. 

Nevím, čím to je, ale cítím se být úplně jiným člověkem. A za tro Vám moc děkuji!                                               

                                                                                                Josef Zucke      

 

Dobrý den, 

Chystám se už delší dobu vám napsat, jsem tak plná vděčnosti k vám a ke všemu co mně potkalo. Nějak mi připadá, že jsem ještě šťastnější a že se ještě víc raduji ze života než dřív, tím myslím před vaším kurzem. Ten se konal teprve letos v září v Liberci. Takže nejenže jsem hrdá na svoji novou dovednost nakreslit obrázek, ze kterého mám vždycky ohromnou radost, ale navíc jakoby mi narostly nějaký nový větve, které sahají někam dál, kde jsem zatím nebyla.

Děkuju moc a posílám pár svých obrázků. Určitě se přihlásím ještě na pastelky.

Věra N

 

Paní Blanka  (83 let) po jedenácti letech po kurzu napsala něco neuvěřitelného. 

Dobrý den vážená paní Hochmalová,

V roce 2009 jsem byla vaší žákyní na kurzu a s tím, co jsem se u vás naučila, pracuji dodnes (rok 2020).

Od toho ledna 2009, kdy jsem u vás poprvé s portréty začala, jsem jich vytvořila již 600. Každý portrét má své číslo a všechna ta čísla s přiřazením konkrétní osoby používám jako tréninkové cvičení paměti.

Každý večer před spaním si vyjmenuji 50 po sobě jdoucích portrétů od čísla 1 do 50, další den 51-100 a takhle stále dokola. Vím podle čísla obrázku každou nakreslenou tvář, která je mu přiřazena. V mém plánu je nakreslit ještě 100 portrétů s tím, že pak budu každý večer opakovat místo 50 rovnou 100 portrétů a tak mi těch 700 vyjde na týdenní trénink.
Toto kreslení se stalo, a to hlavně díky vám, mým velkým koníčkem. Zároveň mám z toho radost i proto, že vím, že dělám něco pro své zdraví, neboť si myslím, že mi to velmi pomáhá udržet svou paměť v aktivním stavu. Kreslení je má radost a radost rozdávám i těm, jimž portréty kreslím.

Věřím, že tyto informace, které jsem vám zde napsala, jsou pro vás zpětnou vazbou pro vaší práci, že děláte dobrou věc, která pro druhé přináší nejen potěšení, ale také obohacení.

Pokud byste chtěla někde napsat o tom, jak jsem s tím, co jsem se u vás naučila, dál naložila a jak mi výkresy pomáhají trénovat paměť, ráda vám dám více informací, třeba mezi tím nakreslím další obrázky, přeci jen mám ještě 100 kousků před sebou a v mém věku 83 let nesmím zahálet, je třeba denodenně trénovat, aby byla mysl fit : -) 


Za vše vám moc děkuji, srdečně zdravím, přeji vám hodně štěstí a ještě mnoho spokojených žáků.

                                                                                                                                                                                                   S úctou Blanka Lieblová
 

 

 

Zdravím Vás. Dovolte mi, abych Vám ještě jednou poděkovala za ty krásné tři dny, které jsem mohla prožít v Brně. 

Je pravda, že očista dostala docela zabrat, ale stálo to za to. Když jsme měli závěrem hodnotit, co nám kurz přinesl, nemohla jsem hned najít ta správná slova. Počáteční nervozita se rozplynula, napětí zmizelo a zvědavost, jestli budu schopná něco vytvořit, se proměnila v desky s nakreslenými obrázky. Odjížděla jsem sice trošku unavená, ale s dobrým pocitem, že jsem vše zvládla. Poznala jsem šikovné lidičky, kteří jsou schopni pro sebe něco udělat a poznala jsem Vás, která ochotně děláte něco pro jiné.

Doma mě hned u plotu vítal kocour, v obýváku manžel a v pokoji syn se čtyřicítkou horečkou. Když jsem mu nesla uvařený čaj s Paralenem, dělala mu chladivý zábal a otírala mu ručníkem pot z čela, bylo vidět, jak mu dělá dobře, že se o něho někdo stará. 

Přeji Vám hodně štěstí a spokojenosti, radosti z práce, kterou děláte a samé dobré lidičky kolem sebe.

Zdravím Jana

 

 

Milá Kláro,

omlouvám se za to oslovení, ale po osobním setkání s Vámi mě žádné jiné nepřijde vhodné... Ještě jednou bych Vám moc chtěla poděkovat za kurz pro děti - Šimon byl opravdu nadšený a hlavně je odhodlaný kreslit dál. Navíc je tužka jeho nejoblíbenější technika. Barevné obrázky moc nemusí... Dnes se ve škole ve výtvarné výchově "pochlubil" panu učiteli se svým výtvorem. Samozřejmě mu učitel vůbec nevěřil, že je to jeho práce, což jen dosvědčuje kvalitu Vaší výuky. Doufám, že Šimon zvládne aspoň část předvést " v přímém přenosu" během dvouhodinovky příští týden...

Se srdečným pozdravem Barbora Verbová

 

Dobrý den,

Ještě jednou moc děkuji za vaši (věřím, že úspěšnou) snahu nás na Křivoklátu naučit kreslit. Hrozně se mi to tam s vámi líbilo (včetně rozcvičky a dalších aktivit) a nevadilo ani zpočátku horší počasí.

Jsem z toho všeho tak natěšený a pozitivně naladěný, že jsem dnes musel něco nakreslit. Zabralo mi to přes 3 hodiny a spoustu detailů už jsem se snažil odhadnout od oka bez měření.Když jsem nebyl spokojený, přišla na řadu guma. Šlo to velmi rychle a kresba rostla před očima.

Vím, že by s ní šlo strávit ještě nějaký čas a dopilovat ji, ale chtěl jsem ji dokončit dnes jako překvapení. Kreslil jsem manželku a s jejím svolením posílám výtvor dále. Byla opravdu překvapená a moc spokojená a už se těší, až výtvor ukáže rodičům. Ke kreslení jsem si pustil 2 desky výběru od Enigmy a jednu Best of Enya (na kurzu se mi to moc dobře poslouchalo).

Skáču myšlenkami z jednoho na druhé, jak jsem z toho kreslení nabuzený :-) Přikládám i originál foto. Snad to projde kvůli velikosti, ale nechtěl jsem výrazně měnit kvalitu.

Mějte se, děkuji za všechno, pozdravujte i paní Květu. Měl jsem z vás obou hrozně pěkný pozitivní pocit na srdíčku.

Někdy na shledanou.

Fanda Bár

P.S.: Nebojte se, nebudu Vaši mailovou schránku plnit každý den novými výtvory. Kreslit ale hodlám každou volnou chvilku. :-)

 

Dobrý den,  

srdečné zdravím z Chodska. Ještě jednou Vám moc děkuji za opravdu krásný zážitek, relax a hlavní věc a tou je kresba. Takový víkend jsem dlouho nezažila, ale opravdu jsem jej potřebovala. Načerpala jsem plno energie a ať člověk chce a nebo ne, dívá se pak na svět jinak. Jinak na osobní problémy, jinak na okolí a lidi kolem sebe. Ještě jednou Vám moc děkuji a přeji v životě mnoho krásných zážitků a hlavně zdraví.

Se srdečným pozdravem a doufám, že i s dalším setkáním se loučí

Eva P.

 

Dobrý den,

chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat za kurz kreslení, bylo to strašně moc inspirující. Když jsem nad tím tak zpětně přemýšlela, kreslení bylo super. Přijde mi, jako bych nějakou cestou opravdu šla a za ty tři dny došla někam, i když zatím jen o kousek, dál, než jsem byla dřív.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Eva

 

Dobrý den, paní Květo,

posílám Vám pěkný slunečný pozdrav z Vlašimi. Možná si na mě vzpomínáte, byla jsem u Vás na kurzu v lednu v Praze. Pak jsem i s dcerou Klárkou byla na kurzu Pastelky u paní Drahušky. Moc ráda na Vás i na ni vzpomínám, obě dvě jste mě velice obohatily, spoustu jste mě toho naučily.

Chtěla jsem se s vámi podělit o svůj poslední zážitek s portréty. Minulý týden jsem slavila se známými kulatiny. Takových je nás letos více a já dostala nápad, že všem, kteří "letošní sezonu" slaví stejně jako já, nakreslím portrét. Jak to dopadlo, posuďte i Vy z přiložených fotek.

Nastrojila jsem to tak, aby to bylo překvapení, věděl o něm jen můj manžel a kamarádka, jejíž portrét jsem Vám posílala minule. Všechny jsem pověsila za vrata stodoly a v příhodnou chvíli jsme je otevřeli. Myslím, že všichni byli velice překvapeni, před portréty stáli hodně dlouho.... což mé sebevědomí hodně pozvedlo :) Každý si ten svůj nakonec odvezl :)

Mějte se moc a moc krásně
Dagmar Hulmáková

 

 

Tohle nakreslili lidé na jednom z kurzů

vase-nazory-obrazky.jpg

O kurzu

Ukázky prací

Termíny            

Cena

Reference

Lektorky

Kontakt

PŘEHLED KURZŮ