Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

Obrázek, který nakreslila druhý den
paní na jednom z našich kurzů

Toto je jedna z domácích prací
naších kurzistů. Lidé nám své
obrázky rádi posílají :-)

KRESLENÍ PRAVOU MOZKOVOU HEMISFÉROU - tužka

Je to o podpoře "SEBEVĚDOMÍ".

Dokáže to každý a stačí na to jeden víkend.

Od začátku roku 2002 pořádáme kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou a ještě se za tu dobu nestalo, aby někdo za víkend  portrét nenakreslil. Každý si po třech dnech odnáší domů ve velkých deskách ohromný kus své šikovnosti – vlastní portrét k nerozeznání od skutečnosti. Podívejte se, co dokázali nakreslit lidé, kteří kurzem prošli - ukázky prací nebo videogalerie.

Třetí den kreslíme tužkou VLASTNÍ PORTRÉT.

Ve skutečnosti nejde jen o kreslení, jde o to, naučit se VĚRIT SÁM SOBĚ, věřit, že to jde, že když člověk chce, dokáže neuvěřitelné věci a to nejen v kreslení. Při kresbě portrétu začneme pracovat sami na sobě - rozvíjet schopnost vnímat každý detail, rozvíjet svou tvořivost, fantazii. Budeme se učit trpělivosti, pečlivosti. Budeme se učit vnímat, zda umím pochválit sám sebe, zda nejsem na sebe příliš přísný, nebo naopak. Poznám, zda se umím správně ohodnotit. Prostě, na kresbě portrétu se dá poznat,  naučit a uvědomit spousty věcí, které se hodí i do běžného života.     

Tento kurz není jen o kreslení, protože si velmi rychle ověříte, že nakreslit portrét dokáže každý z nás. Tento kurz by měl nastartovat člověka k tomu, aby se zamyslel nad tím, že jeho možnosti jsou daleko za hranicí kreslení, že může dokázat více i v jiných oblastech života. Přitom na začátku stačí  jen zkusit to a v tomto případě "umět držet tužku v ruce". 

Na kurzu při kreslení začíná vnímat člověk více sám sebe, jaký je. Například, jak jsem na tom se strachem, jak se umím radovat z úspěchu, zda umím od ostatních přijmnout pochvalu a další zajímavosti. O čem kurz opravdu je, popsali lidé, kteří kurzem prošli a své pocity popsali v sekci „Vaše názory".

Kurz je vhodný pro ty:

  • kdo si uvědomují, že za ně v životě nikdo nic neudělá, že musí každý hezky sám
  • kdo chce odhalovat své vlastnosti a slabosti a dále s nimi pracovat
  • kurz je též vhodný jako příprava na talentové zkoušky
  • kdo se chce naučit základ pro další kreslení a malování
  • kdo si chce ověřit, že to dokáže každý

Věk účastníků

Kurz je od 13 let. Zatím nejstarším účastníkem našich kurzů byla 74 letá paní :-) a také vlastní portrét nakreslila. Ale v říjnu 2013 padl věkový rekord. Na kurz přišla 84 letá paní Vlasta -  více informací.

Rozdíl mezi dvoudenním a třídenním kurzem

Pokud se rozhodnete pro třídenní kurz, budete kreslit třetí den navíc vlastní portrét. S sebou vezměte vlastní foto či foto někoho z rodiny. Rozměr cca: 22x15 cm. Váš portrét budeme zvětšovat na velký formát A3.

Pokud vám vyhovuje termín kurzu třídenního, můžete využít jen prvních dvou dnů.

PROČ KRESLÍME TŘETÍ DEN VLASTNÍ PORTRÉT

Třetí den kreslí každý účastník kurzu sám sebe nebo někoho z rodiny. Zvětšujeme z malé fotografie na veklý formát A3.

kresleni_treti_den_01.jpg kresleni_treti_den_02.jpg

A proč kreslíme "právě vlastní  portrét"  ?

Jeden z nejzajímavějších pocitů člověka je, dívat se na sebe do zrcadla. Ale ne při tom, když se potřebujete učesat, nalíčit, nebo pánové oholit. Ale, dívat se jen tak, bez potřeby něco konkrétního dělat. Jen se tak na sebe dívat. Většina lidí to nedokáže ani pár minut. 

Ještě zajímavější a úžasnější pocit je, kreslit sám sebe. Proč?

Když se člověk kreslí na velký formát A3, dívá se celý den sám na sebe a nejen to, dívá se také DO SEBE, hodiny se dívá do vlastních očí, na vlastní nos, rty, zuby, vrásky... Je to velmi zvláštní pocit. Poznáváte při něm, jak vnímáte sami sebe. Někteří lidé procházejí nádhernými pocity, jako je dojetí, spokojenost, radost, nadšení, úleva, ale někteří naopak procházejí až takovými pocity, jako je – nemám se rád, nelíbím se sám sobě, nejsem se sebou spokojen. Jsou to zvláštní pocity a každý má úplně jiné. 

Je to neuvěřitelná škála pocitů, kterými člověk postupně prochází. 

Kreslit sám sebe, nebo někoho z rodiny je neopakovatelný zážitek, při kterém si člověk může mnoho uvědomovat. Ale co je mnohem důležitější, na základě uvědomění může pak mnoho věcí do budoucna změnit. 

Občas mi někdo řekne, že se mu během kreslení vlastního portrétu promítl v hlavě kus vlastního života, nebo celý život. To příjemné i to nepříjemné. To hezké i to nehezké. Odobí, kdy byl šťastný, nebo nešťastný. Každý si tak může mnoho věcí uvědomit, může o tom přemýšlet a rozhodout se, co s tím. 

Mnoho lidí hledá cestu k sobě i k druhým a možná právě proto chodí kreslit na kurz vlastní portrét. Někdy je to hledání a nacházení bolestivé a možná právě proto, někdy tečou při kreslení slzičky. Někdy slzy dojetí a uspokojení. Nad tím, jak jsem šikovný, co jsem dokázal a že dokáži podobé věci i ve svém životě. Ale někdy jsou to slzy uvědoměmí a poznání, že mě čeká v životě ještě mnoho práce.  
Ale pokud nechcete kreslit sami sebe a ještě chcete nechat některé věci sebepoznání spát, můžete kreslit portrét někoho cizího, pro začátek. Někoho, koho si vyberete třeba z časopisu. Nebo udělat radost někomu z rodiny, nakreslit ho a věnovt mu obraz jako dárek.  

Zkrátka, po víkendu si odnesete svou rukou nakreslený vlastní portrét, portrét někoho z rodiny, nebo portrét známé osoby. Někdo může říci: to je neuvěřitelné, na kurzu snad čarujete.  

Nebudeme čarovat, budeme kresllit a přitom povídat. Čarovat bude tužka na papíře, která bude vedená Vaší rukou. A Vaše ruka bude vedená našimi radami   :-) 

 

Ubytování: 

Potřebujete-li ubytování, je možné v některých městech využít možnopsti přespání v budově, kde kurz probíhá. Někde jsou pokoje s vlastním sociálním zařízením, někde splečné. Ceny najdete v termínech kurzů. První den začínáme v 8,30 hod. Ostatní dny v 9,00 hod., Předpokládaný konec vždy v 17,00 hod.

Počet účastníků je limitován. Většina skupin je pro 10 lidí. Doporučujeme podívat se do sekce  "Ukázky prací".   

Učit se a poznávat nové věci = POSUNOUT SE DÁL

Těšíme se na Vás   :-)

O kurzu

Ukázky prací

Termíny            

Cena

Reference

Lektorky

Kontakt

PŘEHLED KURZŮ