Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

Obrázek, který nakreslila druhý den
paní na jednom z našich kurzů

Toto je jedna z domácích prací
naších kurzistů. Lidé nám své
obrázky rádi posílají :-)

KRESLENÍ PRAVOU MOZKOVOU HEMISFÉROU - tužka

Dokáže to každý a stačí na to jeden víkend.

Od začátku roku 2002 pořádáme kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou a ještě se za tu dobu nestalo, aby někdo za víkend  portrét nenakreslil. Každý si po třech dnech odnáší domů ve velkých deskách ohromný kus své šikovnosti – vlastní portrét k nerozeznání od skutečnosti. Podívejte se, co dokázali lidé, kteří kurzem prošli  ukázky prací nebo videogalerie.

Třetí den kreslíme tužkou VLASTNÍ PORTRÉT

Ve skutečnosti nejde jen o kreslení, jde o to, naučit se VĚRIT SÁM SOBĚ, věřit, že to jde, že když člověk chce, dokáže neuvěřitelné věci i kreslit mohou umět všichni. Při kresbě portrétu začnete pracovat sami na sobě - rozvíjet svou tvořivost, fantazii, krok za krokem si začnete věřit v jednotlivých tazích, budete se učit trpělivosti, jak udělat další tahy, aby byl obrázek plastický. Budete vnímat, jak vy i druzí hodnotí sami sebe, zda se umíte pochválit za to, co uděláte dobře., naučíte se jak opravit to, co není v pořádku. Kde gumovat, kde přitlačit, co zastínovat. a jak to správně udělat.  

Tento kurz není jen o kreslení, protože si velmi rychle ověříte, že nakreslit portrét dokáže každý z nás. Tento kurz by měl nastartovat člověka k tomu, aby se zamyslel, že jeho možnosti jsou daleko za hranící kreslení, že může dokázat více i v jiných oblastech života. Přitom na začátku stačí  jen zkusit to, "jen umět držet tužku v ruce". 

Na kurzu při kreslení začíná vnímat člověk více sám sebe, jaký je. Například, jak jste na tom se svou trpělivostí, jak se umíte radovt z úspěchu, zda se umíte kladně ohodnotit, zda umíte od ostatních přijmnout pochvalu a další zajímavosti. O čem kurz opravdu je, popsali lidé, kteří kurzem prošli a své pocity popsali v sekci „Vaše názory".

Kurz je vhodný pro ty:

  • kdo si uvědomují, že za mě v životě nikdo nic neudělá, že musí každý hezky sám
  • kdo chce odhalovat své slabosti a dále s nimi pracovat
  • kurz je též vhodný jako příprava na talentové zkoušky
  • tužka je základ - pro další kreslení a malování
  • kdo si chce ověřit, že to dokáže každý

Věk účastníků

Kurz je od 13 let. Zatím nejstarším účastníkem našich kurzů byla 74 letá paní :-) a také vlastní portrét nakreslila. Ale v říjnu 2013 padl věkový rekord. Na kurz přišla 84 letá paní Vlasta -  více informací.

Rozdíl mezi dvoudenním a třídenním kurzem

Pokud se rozhodnete pro třídenní kurz, budete kreslit třetí den navíc vlastní portrét. S sebou vezměte vlastní foto či foto někoho z rodiny. Rozměr cca: 20x12 cm. Váš portrét budeme zvětšovat na velký formát A3.

Pokud vám vyhovuje termín kurzu třídenního, můžete využít jen dvou dnů.

PROČ KRESLÍME TŘETÍ DEN VLASTNÍ PORTRÉT

Třetí den kreslí každý účastník kurzu sám sebe nebo někoho z rodiny. Zvětšujeme z malé fotografie na veklý formát A3.

kresleni_treti_den_01.jpg kresleni_treti_den_02.jpg

A proč kreslíme "právě vlastní  portrét"  ?

Jeden z nejzajímavějších pocitů člověka je, dívat se na sebe do zrcadla. Ale ne při tom, když se potřebujete učesat, nalíčit, nebo pánové oholit. Ale, dívat se jen tak, bez potřeby něco konkrétního dělat. Jen se tak na sebe dívat.

Ještě zajímavější a úžasnější pocit je, kreslit sám sebe. Proč?

Když se člověk kreslí na velký formát A3, dívá se celý den sám na sebe, hodiny se dívá do vlastních očí, na vlastní nos, rty, zuby , vrásky... Je to velmi zvláštní pocit. Poznáváte při něm, jak vnímáte sami sebe. Někteří lidé procházejí nádhernými pocity, jako je dojetí, spokojenost, radost, nadšení, úleva, ale někteří naopak procházejí až takovými pocity, jako je – nemám se rád, nelíbím se sám sobě, nejsem se sebou spokojen, každý to má jinak.

Je to neuvěřitelná škála pocitů, kterými člověk postupně prochází. 

Kreslit sám sebe je opakovatelný zážitek, při kterém si člověk může mnoho uvědomovat. Ale co je mnohem důležitější, může na základě uvědomění mnoho věcí do budoucna měnit. 

Občas mi někdo řekne, že  během kreslení vlastního portrétu, se mu promítl v hlavě kus života, nebo celý život. To příjemné i to nepříjemné. Člověk pak může o tom přemýšlet a pak se rozhodout, co s tím. 

A třeba proto, že mnoho lidí hledá cestu k sobě i k druhým, chodí kreslit vlastní portrét na kurz. A možná právě proto, někdy tečou při kreslení (sama sebe) slzičky. Slzy diojetí, co všechno dokáži, co jsem schopen vytvořit, nakreslit. 
Ale pokud chcete, můžete kreslit portrét někoho cizího, pro začátek. Někoho, koho si vyberete třeba z časopisu. Nebo udělat radost někomu z rodiny, nakreslit ho  a věnovt mu obraz jako dárek.  

Zkrátka, celý víkend Vám budem ukazovat jak na to. Odnesete si vlastní rukou nakreslený portrét známé osoby a pokud budete chtí i svůj vlastní portrét. Někdo říká, že je to neuvěřitelné, že na kurzu čarujeme. 

Nebudeme čarovat, budeme kresllit a přitom povídat. Čarovat bude tužka na papíře, která bude vedená Vaší rukou. A Vaše ruka bude vedená našimi radami   :-) 

 

Ubytování: 

Potřebujete-li ubytování, je možné v některých městech využít možnopsti přespání v budově, kde kurz probíhá. Někde jsou pokoje s vlastním sociálním zařízením, někde splečné. Ceny najdete v termínech kurzů. První den začínáme v 8,30 hod. Ostatní dny v 9,00 hod., Předpokládaný konec vždy v 17,00 hod.

Počet účastníků je limitován. Většina skupin je pro 10 lidí. Doporučujeme podívat se do sekce  "Ukázky prací".   

Učit se a poznávat nové věci = POSUNOUT SE DÁL

Těšíme se na Vás   :-)

O kurzu

Ukázky prací

Termíny            

Cena

Reference

Lektorky

Kontakt

PŘEHLED KURZŮ