Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

Iveta Pešulová

Jmenuji se Iveta A Iveta 2.portrét.jpgPešulová, pocházím z malého hornického města Handlová na Slovensku.

Do Čech jsem přijela jen studovat, nakonec se mi zde  tak zalíbilo, že jsem již zůstala nastálo.  S manželem, dvěma syny a fenkou Edy žijemem v domečku se zahradou v Hodkovicích nad Mohelkou a na Slovernsko jezdím již jen na návštěvy.

 

 

 

 

 1 Kreslení pod višní-profil.JPG2 Praděd.JPG3 Jeseníky cesta na Šerák.JPG

Něco o mně

Moje práce jsou samá čísla založená na logickém uvažování a orientování v stále měnících se předpisech. Relaxací mi je náš domeček u lesa. Mohu zde tvořit, věnovat se zahrádce. Prostě normálně žít, relaxovat a zároveň se spojit s přírodou. Nabýjím se touláním přírodou a jsem pokaždé moc ráda, když mě doprovází rodina a naše psí společnice. Jsem ráda ve společnosti lidí a jejich příběhy mě obohacují.

Od malička jsem obdivovala šikovnost lidských rukou, pozorovat lidské ruce při tvoření je nádhera. Když se to dobře naučíte, je to jakobyste poslouchali hudbu. Ale hudba odezní a zůstane jen ve vašem srdci, ale po práci rukou zůstává hmatatelný produkt. Můžete na něho stále dokola sahat a vylepšovat. A právě to, mě vždy nadchlo a dodnes naplňuje. Možná proto, že už jako malou holčičku mě babička naučila vyšívat, maminka později  háčkovat, plést a šít.     

To byl pro mě základ a pak přišlo seznámení s tužkou. Na kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou jsem se naučila další možnost využití našich rukou. Učarovalo mě kreslení portrétů. Dívat se lidem do očí, pozorovat každý detail, zjišťovat jak každého z nás příroda vykreslila a tu kresbu přenést na papír. To je pro mě pořád učením a objevováním něčeho nového. Kreslím doma a úžasné je tvořit na zahradě pod naší višní. Pod rukou se mi objevují různé tváře, které jsou hezkým dárkem. To mě posouvá dál. Je to příklad i pro mé syny.

Radostí se mi stalo předávat toto dalším lidem, pozorovat jejich pokroky a nadšení. Kurzy, které učím jsou zaměřeny na techniky kreslení. Budu vás učit krůček po krůčku postupovat tak, aby i vaše ruka vytvořila krásný portrét. Může to být začátek vaší nové cesty. 

Ukázky z mé tvorby...

_kurt cobainh.jpegElis.jpgLenka Filipová.jpg1. Edynka.jpg2. Lída Baarová.jpg3. Dívka s kyticí.jpg5. hodko-skála 001.jpgmce4_4.-hodko-strom.jpg