Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

Martina Hochmalová

Profilovka.jpgJmenuji se Martina Hochmalová a žiji v malém městečku Novém Strašecí, které je pro mě nejlepším útočištěm pro můj velký koníček.
Tím je sport. Díky sportu se dokážu zbavit všech starostí a nabít se energií. Pro uvolnění využívám kreslení, do kterého se člověk ponoří a může tvořit a tvořit. Baví mě učit se cizí jazyky. Ty pro mě stále představují trénování se v boji s vlastní vůlí a zároveň radost na cestách, když se přesvědčím o tom, že můj boj není marný.

 

 

 M kreslí.JPGM a příroda.JPGM ve sněhu.JPG

O mně...

Před deseti lety se stalo něco, co o sto procent převrátilo mé vnímání všech názorů na omezené schopnosti člověka. Byla jsem přesvědčena o tom, že se za dva dny naučím kreslit portréty. Tato skutečnost naprosto popírala veškeré dosavadní vnímání lidských možností a já chtěla vědět, čeho všeho jsme dále schopni. Jaké činnosti, o kterých se mluví, že dokáží jen nadaní, můžeme ovládat všichni. Našla jsem činnost, která mi přináší radost a rozvíjela jsem ji dál.

K vedení kurzů kreslení pravou mozkovou hemisférou mě přitahovala možnost spojit tuto radost s poznáváním lidí a jejich názorů a možnost předávat jim návod k nakreslení krásného obrázku a tím mazat tu námi všemi vžitou myšlenku, že jsou naše dovednosti omezené. Je úžasné sledovat radost kurzistů ze sebe samých po prvním kreslířském úspěchu a zároveň první vlaštovky vlastní pochvaly.

Na kurzu vysvětluju, jaký vliv má na naše výkony psychika, a co nám brání v dosahování větších dovedností, radosti a štěstí v životě.

Těším se, že i vy budete odcházet s obrázkem v ruce a obrovskou radostí z toho, co dokážete, a zvědavostí, co byste ještě dokázat mohli.

Ukázky z mé tvorby...

 

IMG_1875b.JPGIMG_3936.JPG

 

IMG_3162b.JPGIMG_1880b.JPG

 

IMG_2714b.JPGIMG_4018b.JPG

portrétb.JPG11095218_1042323449139271_3048309535314092762_nb.jpgorchidejb.jpgP2240085b.JPGKluk.jpg