Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

Adéla Širmerová (Brunnerová)

adela.jpgJmenuji se Adéla Širmerová, živi v  v současné době s přítelem a pejskem v malém městečku Nové Strašecí.

Prvních patnáct let života jsem strávila na sídlišti v Kladně, a proto už od dětství ráda utíkám do volné přírody.

 

 

 

 

 

  fotka01.jpgfotka02.jpgfotka03.jpg

O mně...

Výtvarná tvorba je mou vášní číslo jedna už od útlého dětství. Kam až moje paměť sahá, si pamatuji, že kreslím nebo maluji... kreslím nebo maluji... a tak stále dokola. Moje maminka dokonce říká, že jsem si musela malovat a kreslit už u ní v bříšku. Mou druhou velkou vášní je pro mě literatura.

Tyto dvě vášně následně předurčily mé povolání – vystudovala jsem pedagogickou a filozofickou fakultu v Brně s aprobací výtvarná výchova a český jazyk a literatura. Nyní pracuji jako učitelka na základní škole v Praze. Kromě učitelství se věnuji i pedagogickému asistentství – na starosti mám desetiletého chlapečka s ADHD a vývojovými poruchami učení, který mě naučil se dívat na svět jinýma očima.

Když zrovna netvořím nebo nečtu, tak vařím a peču. V poslední době je mojí největší láskou (hned po příteli) fenka australského ovčáka jménem Chilli.

Co se týče mé vlastní výtvarné tvorby, mou specializací a zároveň srdeční záležitostí je akvarel. Miluji ten náhled na svět v barevných skvrnách. Ráda také ve své tvorbě experimentuji – řadu mých akvarelů jsem namalovala vínem, čajem a kávou.

Než jsem se stala lektorkou, tak jsem o kurzech kreslení pravou mozkovou hemisférou slýchávala už nějakou dobu – v drtivé většině ohlasy typu „prý se tam dějí zázraky" – teď už ale s jistotou můžu říct, že kdo to nevyzkouší na vlastní kůži, nepochopí. Každý z nás totiž umí kreslit, stačí se jenom zbavit zábran, získat sebejistotu a zažít radost z tvoření – a tak přijďte i vy prožít svůj zázrak na kurz pod mým vedením...

Ukázky z mé tvorby...

 akvarel_pirko.jpgakvarel_ptacek_na_vetvi_.jpgakvarel_lesni_zver.jpgakvarel_zajic.jpgakvarel_vino_caj_kava01.jpg19.jpgsara2.jpg  DSC_0930_upraveno.jpgmalba_sololit.jpgtempera_slunce.JPGpastel.jpgpastelky_tus.jpg portret_kresba01.jpgDSC_0013_modra_verze.jpg