Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

Názory dětí a jejich rodičů na kurz

Milá Kláro,
omlouvám se za to oslovení, ale po osobním setkání s Vámi mě žádné jiné nepřijde vhodné... Ještě jednou bych Vám moc chtěla poděkovat za kurz pro děti - Šimon byl opravdu nadšený a hlavně je odhodlaný kreslit dál. Navíc je tužka jeho nejoblíbenější technika. Barevné obrázky moc nemusí... Dnes se ve škole ve výtvarné výchově "pochlubil" panu učiteli se svým výtvorem. Samozřejmě mu učitel vůbec nevěřil, že je to jeho práce, což jen dosvědčuje kvalitu Vaší výuky. Doufám, že Šimon zvládne aspoň část předvést " v přímém přenosu" během dvouhodinovky příští týden...

Se srdečným pozdravem Barbora Verbová

 

Takto popsala své pocity po kurzu 10letá Kristýnka. Jelikož originál šel špatně přečíst, museli jsem ho přepsat. Zde je:
KURZ KRESLENÍ se mi moc líbil protože tu hrajem spoustu zábavných a dobrých her a naučila jsem se tu moc hezky kreslit a myslím, že když sem někdo přijde, tak za žádnou cenu nebude litovat.

 

A zde je takové malé vysvědčení, které jsme po kurzu od jednoho chlapce dostali  :-)

Zde je:

vysvedceni.jpg

 

Maminka vzala svého 12 letého syna na 3denní kurz kreslení. Mailem se s námi podělila o své zážitky.

Krásný den,
Tomík si už cestou z kurzu domů stýskal, jak moc rychle to uteklo a chtěl hned v pondělí ráno (tj. dnes) vyrazit na další setkání, ale čas vrátit neumím. Doma poděkoval, že to bylo moc krásný (protipól páteční reakce).  Večer před spaním mu jen vrtalo hlavou: Proč nám žádná učitelka do dneška nevysvětlila, jak se co kreslí, tak jako to udělala Květuška a Maruška a přitom po nás chtějí, aby jsme to nakreslili?

Cestou z práce jsem mu koupila další tužky 4B a vůbec jsem netušila, že dnes po příchodu ze školy přinese na linkovaném papíře namalované oko, vč. vystínování (nudil se, i se chtěl pochlubit kamarádovi) se slovy: "Jde to, ale neměl jsem správný tužky. A učitelce o výtvarce navrhnu, abysme malovali portrét.".

A teď si plánuje, jak se naučí kreslit tygra (příp. i další kočky) "Mami, já tam musím, protože to mě na kurzu ještě nenaučili". Nová výzva  a tužky už má. Co k tomu dodat?

Velký dík vám, lektorkám, i celé skupině. Pro mě je jeho zhodnocení a změna postoje tou největší odměnou  a že umíme kreslit to, co jsme neuměli, je "třešničkou na dortu". Byl to skvělý relax.

Pohodové dny plné úsměvů a někdy na viděnou.

Iveta a Tom