Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

Květuše Hochmalová

Květa.jpgJmenuji se Květuše Hochmalová a jsem zakladatelkou našich seminářů, našich kurzů, naší školičky,  ...

Jak jen to nejvýstižněji popsat ? Myslím, že nejvýstižnější je, zakladatelka našich: „kurzů sebepoznání". Ano, myslím, že to je tak správně – "kurzy sebepoznání, uvědomění a tvořivostií".

První kurz „Kreslení pravou mozkovou hemisférou" jsem, jako jedna z prvních v ČR, uspořádala v roce 2002. Od téhož roku se věnuji také přednáškové činnosti. Brzy na to jsem začala učit po celé republice a postupně přijala další lektorky a asistentky. Rozrostla se i nabídka našich kurzů, které navštívilo zatím přes  7 000 lidí.

 1.jpgmce4_mce4_2-c.jpg3.jpg

Něco o mně

Jak to všechno začalo?
Původně jsem učitelka MŠ, kde jsem pracovala necelých 10 let, ale protože ráda poznávám nové věci, vyzkoušela jsem si, po revoluci, jaké to je, být zaměstnaná u zahraniční firmy, jak se říká v tvrdém byznysu. Prošla jsem si téměř 10. letým kariérovým žebříčkem a poslední roky pracovala u firmy Douwe Egberts, a.s. jako Key account manager.

Tvrdé praktiky mě dovedly k poznání, že TUDY CESTA NEVEDE, začala jsem hledat SAMA SEBE a nakonec mě NEMOC V RODINĚ přivedla v roce 1999 k alternativním směrům, kterým se věnuji dodnes. Prošla jsem semináři Kineziologie – ONE BRAIN a od roku 2002 jsem pracovala jako Kinezioložka a lektorka kurzů. Spojila jsem poznatky z praxe z kineziologické poradny, kde jsem individuálně pracovala s lidmi, s možností učit lidi na kurzech kreslení něco, o čem si myslí, že nikdy nemohou dokázat. To proto, že jsem velmi záhy poznala, že jeden z největších problémů nás všech je, že SI NEVĚŘÍME. Cílem kurzů je překonat strach a nedůvěru v sebe sami a nasměrovat vás na vaší cestě hledání.

Abych mohla dát lidem na kurzech i v kineziologické poradně co nejvíce, prošla jsem mnoha alternativními směry a kurzy. Někde jsem se mnoho naučila, někde jsem došla k uvědomění, někde jsem se pobavila, z některých mi bylo smutno, ale někde jsem se i spálila.
Na třídenním kurzu: Sebevědomí – kreslení pravou mozkovou hemisférou, o těchto věcech hodně povídáme.
Navíc třetí den kreslíme vlastní portrét, jehož nedílnou součástí je rozbor některých rysů obličeje a těla a dále rozbor emocí, které při kresbě zažíváme. Zkrátka budete moci nahlédnout do svého nitra.

Co mě zajímá

Protože jsem člověk zvídavý a ráda zkouším nové věci, pustila jsem se snad do všeho, co jen jde. Učila jsem se točit na keramickém kruhu, pracovat s hlínou, malovat na hedvábí, tančit, stepovat, příst na kolovrátku, plést košíky z vrby, potápět se a spousty dalších věcí. Celý život ráda rekreačně sportuji - kolo, volejbal, plavání, aerobic, lyže, běžky, pěší turistika,... Prostě, jakákoliv tvořivost či pohyb mě nadchne, kdepak nadchne, doslova pohltí. :-)

Ukázky z mé tvorby...

1a.jpg2a.jpg3a.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg