Kurzy „Sebevědomí - Kreslení pravou mozkovou hemisférou“

Pobytový kurz - Pastelky

Roztoky u Křivoklátu : 14. - 18. září 2019 

Vše má svůj čas a některé věci se nedají urychlit. Práce s "pastelkami" a obvzláště pak s "akavarelovými pastelkami" je hra barev a kde jinde by se lépe hrálo, než v přírodě. Proto Vám nabízíme možnost účastnit se 5denního pobytového kurzu kreslení v krásném prostředí Křivoklátských lesů, poblíž řeky Berounky.

Zaměření kurzu: budeme se učit kreslit uměleckými pastelkami, vyzkoušíme kresbu a rozmývání akvarelových pastelek a neopomeneme ani kresbu ve volném plenéru, takzvanou reálnou kresbu.

Ve volných chvílích budeme relaxovat, podnikneme společnou návštěvu hradu Křivoklát, podíváme se po okolí, navštívíme nedaleké léčivé prameny a večer posedíme u ohně. Samozřejmě opečeme buřtíky a pokud bude mít někdo hudební nástroj, zazpíváme si  :-)

Obsah kurzu bude stejný jako je dvoudenní kurz a obohacen o:

  • více technik kreslení klasickou pastelkou
  • kresba akvarelovými pastelkami
  • bude více času na jednotlivce
  • procvičování míchání barev
  • kreslení v plenéru
  • perspektiva

V případě hezkého počasí budeme kreslit i venku.

Kurzem a hrou barev vás bude provázet Lenka.

Nějaký čas věnujeme průpravě, hlavně míchání barev. Pak se pustíme do konkrétních obrázků. Některé předlohy jsou společné, jiné si vybíráte dle vašeho gusta. Domů si pak každý z vás odveze v deskách spousty obrázků -  zátiší na barevném podkladě, portrét dívky v klobouku, obrázek kreslený jednou barvou, barevnou uličku kreslenou pouze třemi pastelkami, obrázek hradu, vzorkovník barev pro další domácí kresby, .... 

Pomůcky jsou v ceně kurzu, takže s sebou nemusíte nic vozit, ale pokud budete mít zájem, je možné si na domácí tvorbu u nás zakoupit sadu pastelek i barevné rámečky na obrázky.  

Vezměte s sebou své rodinné příslušníky. Na kurz může jet celá Vaše rodina a nemusí se výuky účastnit. Zaplatí si jen pobyt a program si udělají podle svých představ.

Těšíme se na vás  :-)